تبلیغاتاعلام آمادگی «علی عبدالله صالح» برای واگذاری پایگاه های نظامی یمن به روسیه

رئیس جمهوری سابق یمن ضمن تاکید بر آمادگی برای همکاری بیشتر با ایران گفت: اجازه خواهیم داد روسیه از پایگاه های نظامی ما برای مبارزه با تروریسم استفاده کند.

به گزارش روزنامه اطلاعات، «علی عبدالله صالح» با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک از روسیه برای مبارزه با تروریسم کمک خواهیم گرفت ، افزود: یمن با روسیه توافقاتی دارد که آماده هستیم این معاهدات و توافق ها را اجرایی کنیم . وی افزود: ما در خصوص مبارزه با تروریسم با یکدیگر وحدت نظر داریم.صالح ادامه داد: اعتراض های شورای همکاری خلیج فارس و عربستان تنها به دلیل ترس از امنیت خود است و از اینکه ایران در بین مردم کشورهای عربی محبوبیت دارد، درهراسند. رئیس جمهوری سابق یمن گفت: اگر ایران موافقت کند همکاری و ائتلاف ما با آنها برای مبارزه با متجاوزان در آینده نزدیک قوی تر خواهد شد.

در چنین شرایطی، درگیری نیروهای یمنی با متجاوزان سعودی در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد. در این راستا، دو نظامی سعودی در عملیات تک تیراندازان نیروهای یمنی در منطقه «نجران» کشته شدند.

از سوی دیگر، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی در منطقه «جبل حریم» «نهم » را ناکام گذاشتند و شماری از آنان را به هلاکت رساندند.از طرفی، در حملات موشکی و توپخانه ای گسترده تجمع مزدوران سعودی در منطقه «الحمره»، «ملح»، «البیاض»، «شعب الشوص» و «شیحان» در بخش «نهم» استان صنعاء از سوی نیروهای یمنی، شمار زیادی از مزدوران سعودی کشته و زخمی شدند. در همین حال، جنگنده های سعودی به حملات خود به یمن ادامه دادند.

در این رابطه، سه حمله هوایی به مناطق شرقی شهر «تعز» صورت گرفت که در پی آن دهها منزل و ساختمان های مجاور تخریب شدند .

از طرفی، جنگنده های سعودی، در سه نوبت به ساختمان امنیت سیاسی شهر صعده حمله و به طور کلی آن را ویران کردند. در همین حال، سه منزل مسکونی در شهر "رحبان” یمن نیزدر حمله جنگنده های رژیم سعودی ویران و به مجروح شدن یک شهروند یمنی منجر شد.

در چنین شرایطی، نماینده پزشکان بدون مرز اعلام کرد: ائتلاف عربستان سعودی با وجود آگاهی همیشگی از مکان و موقعیت بیمارستان های این سازمان در یمن، این مراکز درمانی را به عمد بمباران می کند.از سوی دیگر، مدیر گروه حقوق بشری یمن در انگلیس اعلام کرد: وکلای یمنی در حال تنظیم لایحه ای هستند تا علیه عربستان و متحدانش که به یمن حمله کرده و مرتکب جنایت های جنگی شده اند، به دیوان بین المللی کیفری ارائه کنند.در همین حال، شرکت کنندگان در کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم یمن در شهر لندن، در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر متوقف شدن فوری حملات تجاوزکارانه علیه مردم این کشور، خواستار تحقیق بین المللی در مورد جنایت صورت گرفته علیه غیرنظامیان یمنی شدند.

از طرفی، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به بررسی جایگاه دولت آمریکا در جنگ یمن پرداخت و نوشت: تا زمان حمایت تسلیحاتی آمریکا از ائتلاف سعودی، جنگ در یمن ادامه خواهد داشت.این روزنامه در ادامه آورده است: عربستان غیرنظامیان یمنی را می‌کشد و آمریکا نسبت به این کشتارها بی تفاوت است.

از سوی دیگر، مردم استان صعده یمن با برگزاری تجمعی در این استان، حملات هوایی جنگنده های عربستانی به دانش آموزان، زنان و کودکان را محکوم و حمایت خود را از بیانیه تشکل شورای عالی سیاسی در کشور اعلام کردند.

شهریور 2ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: