تبلیغاتتعرفه اینترنت پرسرعت غیرحجمی مخابرات تهران کاهش یافت

معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد:تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی شرکت مخابرات استان تهران کاهش یافت و از اول مرداد ماه از نیم به 0.4 ریال رسید.

به گزارش ایرنا، بر پایه مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، تعرفه انتقال و دسترسی به اینترنت داخلی در بخش ثابت و سیار از اول مردادماه از نیم ریال به 0.4 ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت. 

کاهش تعرفه اینترنت برای همه اپراتورهای تلفن همراه ثابت و سیار ایران ضروری است. 

کامران کاظمی معاون تجاری شرکت مخابرات استان تهران افزود: مصوبه یاد شده برای کاهش هزینه سرویس اینترنت پرسرعت غیرحجمی و جایگزین نامحدود اعلام شده و تغییر قرارداد سرویس غیر حجمی از اول مرداد ماه امسال شکل اجرایی به خود گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مشترکانی که اکنون از سرویس اینترنت پرسرعت غیر حجمی استفاده می کنند، می توانند پس از پایان مدت قرارداد سرویس خود را با تعرفه و شرایط جدید دریافت کنند.

کاظمی افزود: مشترکان می توانند هر گیگابایت ترافیک اضافه را با پرداخت مبلغ 15 هزار ریال خریداری کنند.

پیش از این معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) گفته بود تعرفه های انتقال و دسترسی به ترافیک داخلی در بخش ثابت و سیار با هدف بهره مندی کاربران نهایی از سرعت و کیفیت بهتر، به ازای هر کیلو بایت از نیم به 0.4 ریال کاهش می یابد. 

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز چندی پیش شمار مشترکان اینترنت پهن باند ثابت (خطوط پرسرعت اینترنت ADSL ) را هشت میلیون و 825 هزار و 105 مشترک اعلام کرد. 

بر این اساس در بخش اینترنت، بیشترین شمار مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت تلفن همراه است.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد تا پایان سال 1394 بالغ بر 19 میلیون و 98 هزار و 560 نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده داشتند. 

بررسی ها نشان می دهد پهنای باند بین الملل از 6.05 گیگابیت بر ثانیه در سال 1386 به 547 گیگابیت بر ثانیه در پایان سال 1394 رسید. 

همچنین ظرفیت آی.پی (IP) داخل کشور نیز در این بازه زمانی از 31 گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت افزایش پیدا کرد.

مرداد 10ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: