تبلیغاتتوزیع دو‌باره شیر در مدارس از اول مهر

توزیع شیر مدارس از ابتدای مهر آغاز خواهد شد تا سرانه مصرف لبنیات در کشور افزایش پیدا کند.

به گزارش  اطلاعات، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه خرید توافقی شیر خام همچنان ادامه دارد، گفت: مطالبات دامداران حداکثر تا ۲۰ شهریور تسویه خواهد شد.

حسین صفایی اظهار داشت: خرید توافقی شیر خام حدود دو ماه است که آغاز شده و تاکنون حدود ۳۵ درصد مطالبات دامداران پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات از محل فروش خامه و شیر خشک استحصالی از شیر خام خریداری شده و بخشی از محل تسهیلات بانکی پرداخت می شود، افزود: هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و کلیه مطالبات دامداران حداکثر بین پانزدهم تا بیستم شهریور تسویه می شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه خرید توافقی شیر خام در حال حاضر در ۱۰ استان کشور انجام می شود، اضافه کرد: افت شدید قیمت شیر خام باعث شد دولت اقدام به خرید توافقی این کالا کند و در پی اجرای این طرح، نرخ شیر در استان هایی که خرید در آنجا انجام می‌شود، به ۱۲۵۰ تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه خرید توافقی شیر خام تا زمانی که اطمینان یابیم خروج دولت از این بازار باعث افت قیمت شیر نمی‌شود، ادامه دارد گفت: در کنار خرید توافقی، دولت برنامه‌های دیگری را به منظور تعادل بازار و افزایش مصرف سرانه لبنیات در دستور کار خود قرار داده است.

صفایی با بیان اینکه یکی از این برنامه‌ها در نظر گرفتن مشوق صادراتی برای افزایش صادرات فرآورده‌های لبنی بوده است، افزود: علاوه بر این پیش‌بینی شده که در سبد رفاهی که بین خانوارهای ضعیف توزیع می شود، یک کیلوگرم پنیر افزوده شود، ضمن اینکه توزیع شیر مدارس هم از ابتدای مهر آغاز خواهد شد تا سرانه مصرف لبنیات در کشور افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن شیر به شکل توافقی از دامداران خریداری می‌شود، ادامه داد: ما هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و آمادگی داریم که سطح خرید را افزایش دهیم. صفایی با بیان اینکه امسال سازمان مرکزی تعاون روستایی بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان جمع‌آوری و خریداری کرده است، اظهار داشت: از ۱۱ میلیون تن گندمی که شرکت بازرگانی دولتی آن را خریداری کرده، بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آن توسط شبکه‌های تعاونی روستایی در ۹۰۰ مرکز انجام و تحویل این شرکت شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی همچنین از همکاری این سازمان در خرید تضمینی جو خبر داد و گفت: ما در ۴۶۳ مرکز خرید حدود ۹۶۰ هزار تن جو از کشاورزان خریداری کردیم، ضمن اینکه میزان کل جو خریداری شده از کشاورزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بوده است.

وی ادامه داد: در راه اجرای سیاست‌های خرید تضمینی مقدمات خرید وش پنبه و ذرت در حال انجام است.

شهریور 2ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: