تبلیغاتجوانان بسکتبال ایران ، قهرمان آسیا شدند

کوارتر نخست این مسابقه ٢٣ بر ١٨ به سود ایران تمام شد و در کوارتر دوم نیز این شاگردان رضا نوری بودند که ١٢ بر ٨ پیروز شدند.با آغاز نیمه دوم جوانان ایران درخشیدند و در کوارتر سوم نیز ١٧ بر ١٤ برنده شدند.در کوارتر پایانی هم ایران بود که اجازه کار به حریفش نداد و در نهایت 71 بر 65 برنده و قهرمان شد.

تیم ملی جوانان بسکتبال ایران قهرمان آسیا شد. در فینال مسابقات قهرمانی آسیا که در تهران برگزار می شد تیم ملی ایران ، ژاپن را شکست داد و قهرمان آسیا شد.

به گزارش عصرایران ، جوانان بسکتبال ایران دقایقی قبل در جریان فینال مسابقات قهرمان آسیا مقابل ژاپن پیروز شدند. آنها در پایان این دیدار موفق شدند با نتیجه 71-65 قهرمانی را به دست آورند. 

کوارتر نخست این مسابقه ٢٣ بر ١٨ به سود ایران تمام شد و در کوارتر دوم نیز این شاگردان رضا نوری بودند که ١٢ بر ٨ پیروز شدند.با آغاز نیمه دوم جوانان ایران درخشیدند و در کوارتر سوم نیز ١٧ بر ١٤ برنده شدند.در کوارتر پایانی هم ایران بود که اجازه کار به حریفش نداد و در نهایت 71 بر 65 برنده و قهرمان شد. کوارتر چهارم با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران تمام شد.

این سومین قهرمانی جوانان ایران در آسیا بود و پیش از این ایران در سال های ٢٠٠٤ و ٢٠٠٨ به این عنوان رسیده بود.

ایران، ژاپن و کره جنوبی سال آینده در جام جهانی مصر به میدان خواهند رفت.

 تا سال 2000 ایران در آسیا رتبه های بین پنجم تا دوازدهم در آسیا را داشت اما از سال 2002 تا امروز در مسابقات جوانان که 2 سال به 2 سال برگزار می‌شود مقام های قابل توجهی را گرفتیم.

رتبه های تیم ملی بسکتبال جوانان در این ادوار چنین بوده است.

2002 مالزی:دوم

2004 هند:قهرمان

2006چین:هفتم

2008ایران:قهرمان

2010یمن:چهارم

2012مغولستان:سوم

2014قطر:دوم

2016ایران:قهرمان


مرداد 10ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: