تبلیغاتسیداحمد خاتمی: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بهترین راه علاج مسئله حجاب است

سخن این است که در رابطه با این آسیب چگونه باید برخورد داشت، ما معتقدیم این کار فرهنگی هم به عهده‌ حوزه‌های علمیه، نهادهای فرهنگی به ویژه صداوسیمای جمهوری اسلام ایران بوده و هم کار اجرایی است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده معتقدم هرکسی که رعایت حجاب را نمی‌کند، الزاما ضد انقلاب نیست، چه بسا توجه ندارد و چه بسا عنادی با نظام و انقلاب ندارد و برایش این مسئله جا نیفتاده و بنابراین در این مسئله باید ظریف عمل کرد.

سید احمد خاتمی در گفت‌وگو با تسنیم  با اشاره به موضوع حجاب بانوان که متاسفانه در برخی از شهرهای کشور مورد کم‌توجهی قرار گرفته است، اظهار داشت: در این شکی نیست که بی‌حجابی و بدحجابی مصداق هجمه به ارزشهای اسلامی و  انقلابی است.

وی افزود: سخن این است که در رابطه با این آسیب چگونه باید برخورد داشت، ما معتقدیم این کار فرهنگی هم به عهده‌ حوزه‌های علمیه، نهادهای فرهنگی به ویژه صداوسیمای جمهوری اسلام ایران بوده و هم کار اجرایی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقصودم از کار اجرایی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که حدود 312 ماده دارد، گفت: این مصوبه برای 25 نهاد تکلیف تعیین کرده، بهترین مصوبه اجرایی در این رابطه همین مصوبه است و البته باید ستاد امر به معروف و نهی از منکر را که مصوبه مجلس است، تقویت کرد و تلاشها در پی اصلاح باشد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه باید روشنگری‌های لازم را انجام داد، ابراز کرد: در عین حال آن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بهترین راه علاج مسئله است.

مرداد 9ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: