تبلیغاتنماینده مجلس: افشاگری از بنیاد شهید دولت گذشته/ با تطمیع و تهدید نتوانستند دهن ما را ببندند

رییس کمیته هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران به افشاگری درمورد پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در دولت نهم پرداخت و مواردی از فسادهای آن زمان را بیان کرد.

به گزارش ایرنا، امیر خجسته در حاشیه علنی روز چهارشنبه مجلس در جمع خبرنگاران افزود: یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس نظارت است، از این رو اگر می بینیم رهبر معظم انقلاب هشت ماده را برای برخورد با مفاسد اقتصادی از سران سه قوه می خواهند به دلیل آن است که این پدیده شوم رشد کرده و اگر برخورد نکنیم فراگیر می شود.

وی تاکید کرد: اگر بسیاری از دستگاه خوب نظارت کنند، خصوصا اگر 20 دستگاه نظارتی به وظیفه و رسالت خود عمل کنند خواهیم دید که مفاسد اقتصادی به حداقل خود می رسد.
نماینده مردم همدان در مجلس اضافه کرد: ما در مجلس نهم به بحث تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ورود پیدا کردیم و سه سال در این راستا فعالیت داشتیم زیرا اتفاقات بسیار بدی در آن زمان در سیستم های بانکی رخ داد و عده ای سکوت کرده بودند.

عده ای با فشار سیاسی نمی خواستند تحقیق تفحص بنیاد شهید به نتیجه برسد

خجسته با تاکید بر این اینکه در این تحقیق و تفحص فراز و نشیب های زیادی وجود داشت، گفت: خیلی ها فشارهای سنگین، مستقیم و غیر مستقیم وارد می کردند که ما وسط راه موضوع را رها کنیم و فشارهای سیاسی دال بر این بود که تحقیق تفحص به نتیجه نرسد اما ما تمام تلاشمان را کردیم و امروز برخی موارد را به مردم می گویم.

وی تاکید کرد: من امروز اعلام می کنم که ما با قوت بحث تحقیق و تفحص را به نتیجه رسانده و به نتیجه خواهیم رساند و تا زمانی که در مجلس هستیم و نفس می کشیم نفس مفاسد اقتصادی را در بنیاد شهید می گیریم و آن را تعیین تکلیف می کنیم.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص در بنیاد شهید دولت گذشته گفت: موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید فقط مربوط به همکاران ما در بنیاد نیست بلکه در رابطه با سیستم های اقصادی و بانکی نیزی هست.

در مجلس نهم نگذاشتند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به نتیجه برسد

خجسته افزود: یکی از دلایل طولانی شدن تحقیق وتفحص از بنیاد شهید این بود که عده ای در مجلس نهم نگذاشتند این موضوع به نتیجه برسد و ما در این راستا گلایه مندی داریم.
وی گفت: آنها نمی خواستند ما به نتایج خوبی برسیم ولی ما خوشبختانه به نتایج خوبی رسیدم و توانستم بسیاری از اموال بیت المال را برگردانیم.

 433 میلیون درهم را به دبی برده بودند

خجسته با بیان این که در راستای این تحقیق تفحص 300 تا 400 میلیبون تومان هزینه کردیم ولی توانستیم 3000 میلیارد تومان برگردانیم، درباره دستاوردهای این کار توضیح داد: کلاهبرداری از صرافی بانک دی به مبلغ 433 میلیون درهم توسط شرکت فرخ ناز تجارت کیش بود که این پول به دبی رفته بود که ما با پگیری هایی که داشتیم توانستیم 500 میلیارد تومان از این پول را تاکنون به بیت المال برگردانیم.

وی ادامه داد: اسناد و مدارک این موضوع موجود است و ما در اسنادی که داشتیم، مشاهده کردیم که بانک دی با اسناد جعلی کار می کرد و فاقد اسناد قانونی بود. ما پیگیری های لازم را کردیم و اساسنامه قانونی تعیین شد و بانک مرکزی نظارت دقیق بر بانک دی پیدا کرد.

 اختلاس 7 میلیارد تومانی یکی از مدیران

خجسته اضافه کرد: یکی از مدیران تشکیلات، ملبغ هفت میلیارد تومان اختلاس کرده بود که با هماهنگی هایی که با دستگاه نظارتی کردیم، این فرد دستگیر شد و وجوه به بیت المال بازگردانده شد.

 هتل سفید کنار بنیاد شهید را بازگرداندیم

رییس کیمته تحقیق وتحفص از بنیاد شهید دولت گذشته اضافه کرد: ما در اقدامی توانستیم هتل سفید کنار در بندر انزلی که بالای 100 میلیارد تومان ارزش داشت را به بنیاد شهید بازگرداندیم البته املاکی همچون ساختمان مرکزی بانک دی نیز با تبانی و کلاهبرداری از دست رفته بود که توانسیتم آن ها را بازگردانیم.

شهریور 3ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: