تبلیغاتواعظی: صادرات کشور 21 % افزایش و واردات 7 % کاهش یافت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به برداشتن تحریم ها، فضای بسیار مناسبی برای ایران در عرصه های بین المللی ایجاد شده به طوریکه در این فضا امسال، صادرات غیر نفتی 21 درصد افزایش و واردات 7 درصدنسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافت.

محمود واعظی در نشست شورای اداری شهرستان قوچان افزود: در پنج ماه سال جاری تراز تجاری مثبت 3.5 میلیارد دلاری درکشور ایجاد شده که این تراز پارسال حدود یک میلیارد دلار بوده است. 

وی با بیان اینکه هدف دولت با توجه به شعار سال، تحول جدی در اقتصاد کشور است، اظهار کرد: یکی از هدف گذاری های دولت در سال جاری ایجاد 500 هزار شغل است.

وی از امنیت به عنوان یکی از پیش شرط های برنامه های دولت یاد کرد و افزود : تعاملات بین مسئولان و قوای سه گانه موجب آرامش در کشور و در بین مردم خواهد شد.

واعظی در خصوص بسته شدن مرز باجگیران در روزهای گذشته نیز گفت : موضوع بسته شدن این مرز، اختلافاتی است که در خصوص دریای خزر و اکتشافات نفت و گاز در آن بوده و در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه 48 روستا در سه ماهه آینده در شهرستان قوچان به شبکه جهانی اینترنت متصل می شود، خاطرنشان کرد: در حوزه اینترنت از ابتدا اعتباری بالغ بر 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که در این سفر 161 میلیارد ریال آن به بهره برداری خواهد رسید. 

وی با بیان اینکه پوشش نسل 3 و 4 در دو شهر قوچان و باجگیران در برنامه های دولت قرار دارد، گفت : با برنامه ریزی های انجام شده تمامی روستاهای بالای 15 خانوار پوشش اینترنت خواهند داشت. 

واعظی زیر ساختها در شهرستان قوچان را قابل قبول خواند و افزود: از ابتدای دولت تا کنون پهنای باند به سه برابر قبل رسیده و شبکه انتقال 9 برابر شده است، همچنین 215 کیلومتر فیبر نوری در این شهرستان کشیده شده است.

وی با یادآوری اینکه توسعه شبکه نسل سوم و چهارم در این سفر افتتاح می شود، گفت : اینترنت برای تعدادی از روستاها در دو منطقه این شهرستان و پوشش تلفن سیار که مطالبه مجموعه ای از روستاهای قوچان بود، انجام خواهد شد. 

شهریور 3ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: