تبلیغاتوجود بیش از 45 هزار انشعاب غیرمجاز آب در اهواز

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: وجود بیش از 45 هزار انشعاب غیرمجاز در این شهر خسارات فراوانی به تأسیسات و شبکه‌های این شرکت وارد می‌کند و تهدیدی جدی علیه امنیت بهداشتی آب برای شهروندان است.

سعید دشتی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بحث انشعاب غیرمجاز در شهر اهواز بیش از سایر شهرستان‌های خوزستان و استان‌های دیگر است و این مسأله باعث بروز مشکلات فراوانی در شبکه می‌شود.

وی با اشاره به این نکته که 3 نوع برداشت غیرمجاز از شبکه‌های آب اهواز انجام می‌گیرد، افزود: مشترکی که یک انشعاب مجاز دارد و اقدام به برداشت آب از انشعاب مجاز دیگر می‌کند، مشترکانی که یک انشعاب مجاز دارند اما از پشت کنتور اقدام به نصب سه‌راهی و برداشت غیرمجاز آب می‌کنند و مشترکانی که هیچگونه انشعاب مجازی ندارند و اقدام به برداشت آب از شبکه می‌کنند از انواع مشترکان غیرمجاز آب در اهواز هستند.

دشتی‌زاده تصریح کرد: در هر 3 حالت به دلیل اینکه مردم با پمپ مبادرت به برداشت آب از شبکه اصلی می‌کنند و با توجه به اینکه سطح تراز آب‌های زیرزمینی در اهواز بالا است، آب‌های زیرزمینی وارد شبکه اصلی شده و موجب آلودگی آن‌ها می‌شوند.

وی گفت: انشعاب‌های غیرمجاز و غیراصولی آب علاوه بر اینکه خسارات فراوانی را به شبکه وارد می‌کنند، به عنوان یک تهدید جدی برای امنیت بهداشتی شهروندان است، زیرا با آلودگی آب سلامت آن‌ها به خطر می‌افتد. 

دشتی‌زاده عنوان کرد: تلاش‌های انجام گرفته است تا شعبه ویژه رسیدگی به انشعاب‌های غیرمجاز با دید تهدید امنیت بهداشتی مردم در دادگستری تشکیل و این موضوع پیگیری شود.

وی ادامه داد: آمار دقیقی از انشعاب‌های غیرمجاز در سطح کلانشهر اهواز وجود ندارد اما می‌توان حداقل به وجود 45 هزار انشعاب غیرمجاز در این شهر اشاره کرد و این مسأله در حالی است که تعداد کل مشترکین مجاز در بسیاری از استان‌ها یا شهرستان‌های دیگر نزدیک به این تعداد است.

شهریور 1ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: