تبلیغاتکلاس A بنز تغییر شکل می‌دهد(+عکس)

تغییر شکل این خودرو از مینی‌ون به هاچ‌بک باعث افزایش فضای بار در مدل های کنونی شده است.

تغییر شکل مرسدس بنز کلاس A از یک مینی‌ون شخصی به یک هاچ‌بک کامپکت طرحی بسیار موفقیت‌آمیز محسوب می‌شد. اما هنوز چیزهای زیادی برای تغییر وجود دارد که قابلیت‌های این خودرو را افزایش دهد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "اتو اکسپرس"، مدل 2018 مرسدس بنز کلاس A ویژگی های زیادی با نسل کنونی این خودرو دارد اما بسیاری از مشکلات در این خودرو حل شده است. می‌توان گفت فضای داخلی این خودرو بیشتر از مدل‌های قبلی است و قابلیت‌های آن کاربردی‌تر است.

تبدیل یک مینی‌ون به کامپکت هاچبک

قابلیت حرکت جلو در این خودرو مانند نسل‌های قبل کلاس A حفظ شده است، اما نسخه جدید براساس ساختاری به نام MFA2 پی‌ریزی می‌شود. پایه‌ها و جایگاه چرخ در این خودرو بزرگتر شده که باعث ایجاد فضای بیشتر در کابین خودرو می‌شود. تغییر شکل این خودرو از مینی‌ون به هاچ‌بک باعث افزایش فضای بار در مدل های کنونی شده است. در نگاه اول انتظار می‌رود چراغ های جلو نیز تغییر شکل دهند. چراغ‌های عقب نیز به مدل‌هایی با نور خوشه‌ای مجهز می‌شوند.

تبدیل یک مینی‌ون به کامپکت هاچبک

اما تغییرات بزرگتر در فضای داخلی رخ می‌دهد. طرحی ساختاری فضای داخلی خودروهای جدید کلاس A را به بیشتر به کلاس C یا E شبیه می‌سازد. در هاچ‌بک‌های جدید از مواد با کیفیت‌تری استفاده شده است. داشبورد به صورت ساده و با نمایشگرهای دیجیتال طراحی شده ‌است. چرخ‌های گردان در مرکز کنسول سامانه اطلاعات و سرگرمی را کنترل خواهند کرد. این سامانه جایگزین کنترل‌گرهای لمسی خواهد شد که نمونه آن فقط در مرسدس‌های بزرگتر دیده می‌شوند.

در آخر مجموعه وسیع و گسترده‌ای از سامانه های امنیتی و کمکی مانند "دیسترونیک پلاس" یا سامانه‌های کمکی فرمان به این خودرو افزوده می‌شوند.

تبدیل یک مینی‌ون به کامپکت هاچبک

 رادار سیستم کروز کنترل تطبیقی مقدار سرعت مورد نیاز را محاسبه می‌کند. در صورتی که فاصله از اتومبیل جلویی کاهش یابد، پدال گاز هم تقلیل می‌یابد یا سیستم در صورت نیاز ترمزها را فعال می‌کند. در صورتی که از لحاظ شرایط ترافیکی مشکلی نباشد، سیستم به طور خودکار پدال گاز را به مکان اولیه خود قرار می‌دهد تا سرعت قبلی حاصل گردد.

تبدیل یک مینی‌ون به کامپکت هاچبک

فناوری‌های اضافه شده به این خودرو بسیار گسترده بوده و این مدل را در زمره خودروهای کاربردی قرار می‌دهند.

مرداد 10ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: