تبلیغات5 نظامی عربستان در جنوب غرب یمن کشته شدند

پنج نظامی عربستان در حمله افراد مسلح ناشناس در مارب واقع در جنوب غرب یمن کشته شده اند.

منابع محلی به خبرگزاری رسمی یمن (سبا) گفته اند که افراد مسلح ناشناس با نارنجک به کادر نظامی عربستان در جنوب شهر مارب حمله کردند که در جریان آن این پنج نظامی کشته شده اند و افراد مسلح پا به فرار گذاشتند.

شهر مارب و دیگر شهرهای جنوبی یمن پس از تجاوز عربستان طی، هفده ماه گذشته عرصه تاخت و تاز گروهک های تروریستی از جمله داعش و القاعده است و جا پای محکمی برای تروریست ها در جنوب یمن باز شده است.

دو نظامی عربستان نیز یکشنبه شب در عملیات تک تیراندازهای ارتش یمن و کمیته های مردمی این کشور در نجران در جنوب غرب عربستان کشته شدند.

براساس گزارش سازمان های بین المللی، تخریب زیر ساخت های یمن بسیار وسیع است، به طوری که یورش 17 ماهه عربستان علیه مردم یمن بیش از شش هزار و 500 کشته و بیش از دو میلیون و 500هزار نفر آواره بر جای گذاشته و موجب فاجعه انسانی در کشوری شده که بانک جهانی سرانه تولید ناخالص ملی آن را در سال 2013 ، تنها 1.097 دلار (کمی بیش از یک دلار) برآورد کرده است.

وزارت بهداشت عمومی و نفوس یمن، نیز گفته است: 900 مرکز واکسیناسیون از مجموع سه هزار و 652 در اوایل 2016 تعطیل شده و 6/ 2 میلیون کودک زیر 15 سال در معرض ابتلا به «بیماری سرخک» قرار دارند.

منبع: ایرنا

شهریور 1ام, 1395 | 0 views | دسته: مجله خبری
برچسب ها:

توضیحاتی در باب نویسندهافزودن نظر: